پرینتر سه بعدی Massivit 1500، سازنده تندیس‌های ۲٫۵ متر مکعبی!

پرینتر سه بعدی Massivit 1500

Massivit 1500؛ غول‌پیکر ۲٫۵ مترمکعبی

کمپانی Massive 3D پرینتر سه بعدی جدید خود را با نام Massive 1500 به بازار عرضه کرده است. Massive 1500 امکان چاپ سه بعدی محصولاتی با ابعاد بزرگ را برای تولیدکننده‌ها فراهم می­‌آورد. پرینتر سه بعدی Massivit 1500 با استفاده از  ماده‌ای منحصر به فرد با نام Gel Dispensing Printing و یا به اختصار GDP، مدل های بزرگ ، سبک وزن و توخالی را تولید می‌­کند و به دلیل کمترین استفاده از ساپورت، از لحاظ هزینه، زمان و اتلاف مواد مقرون به صرفه است.

پرینت سه بعدی بزرگ-مقیاس در فضاهای کوچکتر

پرینتر سه بعدی Massivit1500، جدیدترین محصول شرکت Massivit است. این شرکت مدل Massivit 1800 را در سال ۲۰۱۶ به عنوان پرچمدار جدید خود معرفی کرده بود.

مدل ۱۵۰۰ برای جبران ضعف محدودیت پرینترهای سه بعدی در راستای عمودی طراحی شده است. پرینترهای سه بعدی Massivit 1500 با ابعاد ساخت ۱۴۷×۱۱۷×۱۴۵ سانتی‌متر نسبت به پرینتر سه بعدی Massivit 1800 با ابعاد ساخت ۱۸۰×۱۱۷×۱۴۵ سانتی‌متر دارای ارتفاع و حجم کمتری هستند.

در پرینترهای سه بعدی GDP شرکت Massivit از یک ژل فوتوپلیمری اختصاصی با نام Dimengel استفاده می‌شود. این ژل وقتی که در معرض اشعه ماوراء بنفش قرار می­‌گیرد به سرعت سخت می‌­شود. سخت شدن سریع Dimengel  مسبب سرعت بالای ساخت در پرینترهای سه بعدی Massivit 1500 و Massivit 1800 است. همچنین زمانی که ویسکوزیته این ژل  بالا باشد می‌­توان بخش های غیرعمودی را بدون استفاده از ساپورت چاپ کرد.

انور اسرانی، مدیر اجرایی کمپانی Massivit می‌گوید: “پرینتر سه بعدی Massivit 1500 بر پایه موفقیت جهانی پرچمدار پیشین این کمپانی، Massivit 1800، ساخته شده است و موفقیت ما را به عنوان پیشگام راه حل های نوآورانه در ساخت نماهای شهری و تندیس‌ها نشان می‌دهد.”

مشخصات فنی پرینتر سه بعدی Massivit 1500

تکنولوژی چاپ: Gel Dispensing Printing (GDP)

تعداد هد چاپ: ۱

بیشینه سرعت پرینت: سرعت خطی ۲۵۰ میلیمتر بر ثانیه، ۳۰  سانتی متر برمحور ZZ در ساعت

بیشینه حجم پرینت: : ۱۴۷*۱۱۷*۱۴۵

مواد مورد استفاده: Proprietary Dimengel 100

نرم افزار اسلایسر: Massivit Smart


آیا در مورد ورود کمپانی اپل به دنیای پرینترهای سه بعدی شنیده‌اید؟
مطالعه‌ی مقاله‌ی ” آیا به زودی با پرینتر سه بعدی تمام رنگی اپل روبه‌رو خواهیم شد؟!” را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *