Creality Ende- 3 Pro

آشنایی بیشتر با محصول

پیش از عرضه‌ی Ender 3 Pro به بازار، انتظارات از آن بالا بود. با این وجود این پرینتر توانست با در نظر گرفتن قیمت نظر اغلب حرفه‌ای‌های این حوزه را به خودش جلب کند و کارایی بسیار خوبی را از خود نشان دهد.

ولی اجازه دهید اندکی دقیق‌تر شویم؛ سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا کیت پرینتر سه بعدی Ender 3 Pro یک پرینتر حرفه‌ای است یا خیر؟ پاسخ یک کلمه‌ای برای این پرسش «خیر» است.

با توجه به اینکه کیت اندر ۳ را می‌توان در دسته‌ی پرینترهای سه بعدی ارزان در نظر گرفت، کارایی، دقت و کیفیت چاپ سه بعدی آن بسیار چشمگیر است که آن را برای طراحان، سازه‌های تفننی و پروتوتاپینگ ایده‌آل می‌کند. ولی اگر قصد دارید تا از آن برای تولید قطعات صنعتی حرفه‌ای استفاده کنید، باید در تصمیم خود تجدید نظر کنید.

البته ناگفته نماند که قیمت ۲۱۰ دلاری کیت Ender 3 Pro هم در ایران مبلغ آنچنان کمی محسوب نمی‌شود (هزینه حمل و نقل به کشور و گمرک را هم در نظر بگیرید)!

 

نوشته مرتبط: تنظیمات مناسب در اسلایسر Cura برای پرینترهای سه بعدی خانواده Ender 3

مزایا و نقاط قوت پرینتر سه بعدی Creality Ender 3 Pro

 • بسیار مقرون به صرفه است.
 • سرهم‌بندی کردن آسان.
 • طراحی جمع و جور با ابعاد ساخت قابل قبول.
 • کیفیت پرینت بالا
 • با قابلیت هک شدن و قابل ارتقاء
 • قطعاتِ در تماس با فیلامنت (در اکسترودر) سختی مناسبی دارند که باعث سازگاری بیش‌تر در هنگام پرینت سه بعدی فیلامنت‌های انعطاف‌پذیر می‌شود.
 • نتایج خوب در تست های Autodesk Kickstarter.

معایب و نقاط ضعف پرینتر سه بعدی Creality Ender 3 Pro

 • تراز کردنِ (Leveling) صفحه پرینت اندکی نیاز به تجربه دارد.
 • استفاده از صفحه ساخت مغناطیسی مورد پسند همه نیست.
 • در هنگام پرینت با فیلامنت‌های شکننده ممکن است با چالش‌هایی روبرو شوید.
 • برای بعضی از مواد و قطعات نیاز به استفاده از چسب بین صفحه‌ ساخت و لایه‌های ابتدایی آن است.

مقایسه Ender 3 و Ender 3 Pro

یکی از سوالاتی که می تواند برای شما مطرح شود این است: تفاوت دو محصول “Creality Ender 3 Pro” و “Creality Ender 3” چیست؟

کمپانی کریلیتی، یک محصول دیگر هم دارد به نام Ender 3 که یکی از معروف‌ترین کیت‌های پرینتر سه بعدیِ حال حاضر بازار است. ولی سوالی که پیش می‌آید این است که کیت پرینتر سه بعدی Ender 3 Pro چه تفاوت‌هایی با Ender 3 دارد؟

تفاوت ۱: بهبود خواص مکانیکی

در نسخه‌ی Pro شاسی دستگاه بازطراحی شده است. به طوری که با استفاده از یک شاسی آلومینیمی ۴۰ در ۴۰ سانتیمتری توانستند به استحکام بالاتر و ثبات بیشتر در هنگام فرآیند چاپ سه بعدی دست یابند.

همچنین در Ender 3 Pro از یاتاقان‌های بهتری استفاده شده تا اصطکاک بین قطعات متحرک را کاهش دهد و در نتیجه به کیفیت بالاتری دست یابد. همچنین در پایه‌ی نسخه‌ی Pro از کائوچوهای صنعتی بیشتری استفاده شده تا بتواند نویزهای پرینتر و حتی صدای ناشی از فرآیند چاپ سه بعدی را کاهش دهد.

تفاوت ۲: سطح ساخت مغناطیسی جدید

در «اِندر ۳ پرو» از صفحه‌ی ساخت مغناطیسی (Magnetic Print Bed) از نوع «C-MAG» استفاده شده است. علاوه بر این، صفحه‌ی ساخت Ender 3 Pro قابل جدا شدن از شاسی و همچنین انعطاف‌پذیر است.

خب چه فایده؟! صفحه‌ی ساختی با این ویژگی‌ها کمک می‌کند که پس از پایان عملیات ساخت، بتوان به راحتی قطعه را از صفحه جدا کرد.

ناگفته نماند که در سطح صفحه‌ی ساخت پرینتر Ender 3 Pro از بافت‌های ریزی استفاده شده است تا بتوان پیش از شروع عملیات ساخت از چسب‌های ماتیکی به راحتی استفاده کرد و خیال خود را از جدا نشدن قطعه از صفحه در طول فرآیند چاپ راحت کرد.

کدام را بخرم؟

به طور خلاصه، پیشنهاد ما این است که اگر دنبال این هستید که نسبت به هزینه‌ای که می‌کنید بهترین خروجی را دریافت کنید و بصرفگی اقتصادی اولویت اول شماست، کیت پرینتر سه بعدی Ender 3 گزینه‌ی بهتری است. ولی اگر اولویت اول شما کیفیت چاپ سه بعدی است، به سراغ Creality Ender 3 Pro بروید. هرچند که نسخه‌ی Pro هم همچنان جزو پرینترهای سه بعدی ارزان با مقرون‌بصرفگی بالا به حساب می‌آید.

 

 

Creality Ender 3 Pro

 

Creality Ender3 pro


پرسش و پاسخ در مورد کیت چاپگر سه بعدی «اِندر ۳ پِرو»

 

(Creality Ender 3 Pro Price) قیمت پرینتر سه بعدی «اِندر ۳ پرو» چقدر است؟

قیمت پرینتر سه بعدی «اِندر ۳ پرو» در بازار جهانی ۲۱۰ دلار است

(differences between the Ender 3 and the Ender 3 Pro) تفاوت‌های پرینتز سه بعدی «اِندر ۳» و «اِندر ۳ پرو» چیست؟

 • خواص مکانیکی در «اِندر ۳ پرو» بهبود پیدا کرده‌است.
 • در«اِندر ۳ پرو» از صفحه‌ی ساخت مغناطیسی از نوع «سی-مگ» استفاده شده است. علاوه بر این، صفحه‌ی ساخت «اِندر ۳ پرو» قابل جدا شدن از شاسی و همچنین انعطاف‌پذیر است. این ویژگی باعث شده بتوان به راحتی قطعه را از صفحه جدا کرد.

آیا پرینتر سه بعدی «اِندر ۳ پرو» یک پرینتر حرفه‌ای است؟

خیر، با توجه به اینکه کیت اندر ۳ پرو را می‌توان در دسته‌ی پرینترهای سه بعدی ارزان در نظر گرفت، کارایی، دقت و کیفیت چاپ سه بعدی آن بسیار چشمگیر است که آن را برای طراحان، سازه‌های تفننی و پروتوتاپینگ ایده‌آل می‌کند. ولی اگر قصد دارید تا از آن برای تولید قطعات صنعتی حرفه‌ای استفاده کنید، باید در تصمیم خود تجدید نظر کنید.

 (Ender 3 Pro build volume) بیشترین ابعاد قابل ساخت با پرینتر «اِندر ۳ پرو» چقدر است؟

بیشترین ابعادی که با پرینتر «اِندر ۳ پرو» می‌توانید بسازید، ۲۲۰*۲۲۰*۲۵۰ میلی‌متر است

(usable material in Ender 3 Pro) مواد مصرفی برای پرینتر «اِندر ۳ پرو» چیست؟

شما می‌توانید از مواد مختلفی مانند: فیلامنت چوب، فیلامنت «پی ال آ»، فیلامنت «ای بی اس»، فیبر کربن، «تی پی یو»، رنگ گرادیانت استفاده کنید.

جدول مشخصات فنی

سبد خرید

وبسایت «سه بعدی» در حال تغییرات زیرساختی است. بابت کیفیت نامناسب خدمات آنلاین وبسایت، از شما عذرخواهی می‌کنیم. تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا با رونمایی از خدمات بسیار باکیفیت، شکرگزار شکیبایی شما باشیم.

Creality Ende- 3 Pro

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.