معرفی اسکنر سه بعدی شاینینگ اِین‌اسکن پروپلاس | +Shining 3D EinScan Pro

معرفی اسکنر سه بعدی شاینینگ اِین‌اسکن پروپلاس | +Shining 3D EinScan Pro

اسکنر سه بعدی دستی +Shining3D EinScanPro اولین‌بار در سال ۲۰۱۷ رونمایی شد که خود مدل ارتقایافته‌ی اسکنر سه بعدی EinScan Pro است که در سال قبل آن به بازار عرضه شده بود. هرچند که اسکنر سه بعدی EinScan Pro هم یک اسکنر نسبتاْ کامل برای حرفه‌ای‌های مهندسی معکوس بود، ولی کمپانی Shining3D ویژگی‌هایی را به اسکنر سه بعدی +EinScanPro افزود تا نظر طیف بیشتری از مشتری‌هایش را جلب کند. از جمله‌ی این ویژگی‌ها می‌توان به حالت اسکن سه بعدی HD، سرعت اسکن بالاتر و همچنین سطح بزرگتر قابل اسکن در هر شات اشاره کرد.

اسکنر سه بعدی حرفه ای shining einscan
اسکنر سه بعدی +EinScanPro به همراه دوربین HD (در پک افزونه‌های اختیاری)

بررسی ویژگی‌های فنی اسکنر سه بعدی +EinScanPro

کمپانی سازنده‌ی این اسکنر سه بعدی حرفه‌ای، شاینینگ، ادعا دارد که این اسکنر نه تنها همه‌ی توانایی‌های سَلَف خود، EinScan Pro، را به همراه دارد بلکه از سرعت و راحتی بیشتری در فرآیند اسکن سه بعدی برخوردار است.

در اسکنر +EinScanPro سعی شده تا در حالت اسکن سه بعدی دستی بتوان از سرعت بیشتری در عین ثبت جزئیات برخوردار شد. اسکنر سه بعدی +EinScanPro این توانایی را به لطف برخورداری از دوربین HD به دست آورده است. این دوربین HD توانایی تاباندن ۱۰۰ خط اطلاعت نوری مختص فرآیند اسکن را دارد.  +Shining3D EinScanPro توانایی ثبت ۵۵۰ هزار نقطه در ثانیه را دارد که یعنی سرعت اسکن سه بعدی آن به بیش از ۷.۶ برابر اسکنر سه بعدی EinScan Pro می‌رسد!

مقایسه اسکنر سه بعدی +EinScanPro و EinScanPro

اسکنرهای سه بعدی +EinScanPro و EinScanPro در کنار یکدیگر

همچنین ویژگی دیگری که +Pro در آن نسبت به Pro برتری پیدا کرده، سطح وسیع‌تر اسکن در هر مرتبه از پردازش اطلاعات است. اسکنر سه بعدی +EinScanPro توانایی این را دارد که در یک قاب واحد(Single Frame) سطحی به ابعاد ۱۷۰*۳۳۰ میلی‌متر را اسکن کند که موچب می‌شود سرعت اسکن سه بعدی و بهینگی این فرآیند به طور قابل ملاحظه‌ای افزایشی یابد.

+EinScanPro برای استفاده کامل از قابلیت اسکن سه بعدی HD از استیکرهایی بهره می‌برد که باید توسط اپراتور اسکنر و بر روی سوژه چسبانده شوند. در هر لحظه از فرآیند اسکن باید حداقل ۴ استیکر در معرض دید دوربین HD این اسکنر سه بعدی قرار بگیرد.

اگر قصد داشته باشید اشیاء بزرگ را با سرعت بیشتر و بدون چسباندن استیکر بر رویشان اسکن سه بعدی کنید، می‌توانید از دقت ۰.۱ میلی‌متری دوربین HD اسکنر +Pro صرف‌نظر کنید و فرآیند اسکن سه بعدی را در حالت دستی سریع(Handheld Rapid Scan Mode) انجام دهید. در این حالت اسکنر سه بعدی +EinScanPro دقتی برابر با ۰.۳ میلی‌متر را به شما ارائه می‌دهد.

لوازم جانبی اسکنر صنعتی +Shining3D EinScanPro

اسکنر سه بعدی +EinScanPro دارای چند افزونه‌ی همراه است که نصب و راه‌اندازی آن‌ها اختیاری است و عدم استفاده از آن‌ها مشکلی در فرآیند اصلی این دستگاه ایجاد نمی‌کند. این ابزارها کمک می‌کنند تا +EinScanPro حتی از یک اسکنر سه بعدی صنعتی دستی هم فراتر رود و کاربردهای دیگری هم پیدا کند.

به عنوان نمونه، یک میز چرخنده و یک سه‌پایه از ابزارهایی هستند که می‌توان در کنار اسکنر اصلی تهیه کرد. این دو ابزار کمک می‌کنند تا بتوان اشیاء کوچک و یا پیچیده را بهتر و دقیق‌تر اسکن سه بعدی کرد. ناگفته نماند که در نرم‌افزار این اسکنر، حالت اسکن سه بعدی ثابت(Fixed Scan Mode) هم در نظر گرفته شده است که اپراتور باید در هنگام استفاده از سه‌پایه و میز چرخنده، نرم‌افزار را بر روی این حالت تنظیم کند.

اسکنر سه بعدی رنگی بافت چهره بدن مجسمه
اسکنر سه بعدی +EinScan Pro به همراه افزونه‌ی اسکن سه بعدی رنگی

از ابزارهای دیگر اختیاری که می‌توان همراه با این اسکنر استفاده کرد، پک اسکن سه بعدی رنگی(Color Pack) است. استفاده‌ی همزمان این افزونه با اسکنر سه بعدی +EinScanPro قابلیت اسکن کامل رنگ و بافت(Texture) شی را به دیگر قابلیت‌های +Pro اضافه می‌کند. اگر به ثبت بافت و رنگ اشیاء در فرآیند اسکن سه بعدی نیازی ندارید و تنها اسکن هندسه‌ی قطعه برای شما اهمیت دارد، تهیه‌ی این افزونه پیشنهاد نمی‌شود.

 

جدول مشخصات اسکنر سه بعدی صنعتی +Shining 3D EinScan Pro

حالت اسکنHandheld HD Scan | Handheld Rapid Scan | Automatic Scan | Fixed Scan
دقت هر شات (Single Shot Accuracy)متناسب با حالت اسکن » ۱۰۰ میکرومتر برای حالت اسکن دستی اچ‌دی، ۳۰۰ میکرومتر برای حالت اسکن دستی سریع، ۵۰ میکرومتر برای حالت اسکن اتوماتیک و ۵۰ میکرومتر برای حالت اسکن ثابت
سرعت اسکن550,000pps, 450,000pps, <2 s
فاصله نقاط (Point Distance)0.2-3mm, 0.7 – 3mm, 0.24mm, 0.24mm
اسکن بافت (Texture Scan)ماژول آن به طور مجزا قابل تهیه است (Color Pack)
Single Scan Area300x170mm
منبع نورWhite Light LED
فایل‌های خروجیOBJ, STL, ASC, PLY
وزن اسکنر0.8kg
ابعاد اسکنر198x300x99mm
ابعاد بسته‌بندی دستگاه494x362x142mm
سیستم عامل مورد نیازWindows 7 – 10 64bit

 

اسکنر سه بعدی +Shining3D EinScanPro

دوربین Hd اسکنر سه بعدی +Shining3D EinScanPro

 

 

 

اسکن سه بعدی صنعتی حرفه ای چهره

 

اسکنر سه بعدی حرفه ای اسکنر سه بعدی صنعتی

افزونه رنگی اسکنر سه بعدی شاینینگ این اسکن اسکنر سه بعدی صنعتی


 

✅ پرسش‌های پرتکرار در مورد EinScan Pro Plus ✅

 

✅ آیا «شاینینگ اِین‌اسکن پرو» یک اسکنر سه بعدی حرفه‌ای و صنعتی است؟ (is Einscan Pro Plus Industrial 3D Scanner?)

✔️ بله. این اسکنر یک اسکنر صنعتی و حرفه‌ای است که می‌تواند در کاربردهای بسیار متنوعی استفاده شود

✅ کاربرد اسکنر سه بعدی «شاینینگ اِین‌اسکن پرو» چیست؟ (Einscan Pro Plus Applications)

✔️ از این دستگاه برای کاربردهایی چون اسکن سه بعدی قطعات صنعتی، چوب و مبلمان، قالب‌های صنعتی و جتی در حوزه‌های هنری و مجسمه می‌توان استفاده کرد

✅ دقت اسکنر سه بعدی «شاینینگ اِین‌اسکن پرو» چقدر است؟ (Einscan Pro Plus Accuracy)

✔️ اسکنر سه بعدی «شاینینگ اِین‌اسکن پرو» چهار حالت مختلف برای اسکن سه بعدی دارد. این چهار حالت عبارتند از ا«اسکن دستی اچ‌دی»، «اسکن دستی سریع»، «اسکن اتوماتیک» و «اسکن ثابت» که در کدام از این چهار حالت به ترتیب دقت‌های ۱۰۰، ۳۰۰، ۵۰ و ۵۰ میکرومتر قابل دستیابی است.

✅ (Shining3D Einscan Pro+ Output Files) فرمت فایل خروجی این اسکنر سه بعدی چیست؟

✔️ OBJ, STL, ASC, PLY

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *