طراحی، اولین گام در آفرینش خلق فرایند ساخت فرایند تولید توسعه‌ی محصول است

لطفا برای ثبت سفارش خدمات طراحی سه بعدی، اطلاعات مورد نیاز در فرم را تکمیل فرمایید.

لطفا برای ثبت سفارش خدمات طراحی سه بعدی، اطلاعات مورد نیاز در فرم را تکمیل فرمایید.

طراحی سه بعدی، فرآیند استفاده از نرم‌افزارهای مدل‌سازی برای ایجاد یک شی در یک فضای سه بعدی است. این شی دارای سه مقدار کلیدی مختص به خود است تا موقعیت آن در فضا مشخص شود. برای درک بهتر این مفهوم تصور کنید کنار یک درب ایستاده‌اید و اتاق خالی پیش روی شماست. حال فرض کنید یک توپ در جایی درون اتاق قرار دارد. از آنجایی که اتاق مسطح نیست و یک فضای کاملا سه بعدی است، موقعیت توپ در این فضا دارای سه مقدار بنام‌های x، y و z است. 

برنامه‌های مدل‌سازی عموما پیچیده هستند. با این حال اگر یک نرم‌افزار دارای رابط کاربری خوب باشد و انواع آموزش‌ها یا منابع یادگیری را ارائه دهد کار با آن می‌تواند راحت باشد.

بله، برنامه‌های مدل‌سازی سه بعدی متنوعی برای دستگاه‌‌های اندروید، IOS یا ویندوز وجود دارد. بسته به مهارت شما انتخاب‌های زیادی برای هر کدام موجود است.

بسته به شیئی که قرار است مدل‌سازی شود باید اشکال، الگو، پس زمینه، رنگ، نور مناسب و بافت در مدل‌های سه بعدی به عنوان المان‌‌های حیاتی در نظر گرفته شود. مجموعه‌ی تمام موارد فوق در ظاهر کلی یک مدل تاثیر بسزایی دارد.

  SketchUp, Floor planner, RoomScan Pro, Home Designer Professional, Planner 5D, Chief, SmartDraw, Space Designer 3D از بهترین و کاربردی ترین نرم‌افزارها برای طراحی سه بعدی خانه محسوب می‌شود.

طراحی سه بعدی نسبت به طراحی دو بعدی اطلاعات وسیع‌تری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و نه تنها  به طراحان و کاربران کمک می‌کند تا فضای مورد نیاز را تجسم کنند بلکه کارایی و دقت ترسیم را بهبود می‌بخشد. در مدل‌سازی سه بعدی این امکان فراهم است که طراح آنچه را که هنگام طراحی دو بعدی نمی‌تواند ببیند به راحتی ببیند.

علاوه‌بر این طراحی سه بعدی بسیار سریع‌تر از طراحی دو بعدی انجام می‌شود. ضمن اینکه ویرایش در مدل‌سازی سه بعدی ساده‌تر و اقتصادی‌تر از طراحی دو بعدی است و نیاز به استفاده‌ی مداوم از کاغذ و قلم ندارد.

هدف CAD بهینه‌سازی و ساده کردن گردش کار طراح، افزایش بهره‌وری، بهبود کیفیت و سطح جزئیات در طراحی و بهبود مستندات است. به لطف این نرم‌افزار مهندسان می‌توانند نمایش‌های دقیق‌تری داشته باشند و به راحتی آن را اصلاح کنند.

اگر می‌خواهید دیدی تعاملی از محصولات خود به مخاطب بدهید باید از مدل سازی سه بعدی محصول استفاده کنید. در این صورت مشتریان می‌توانند تجربه‌ی مشاهده‌ی واقعی محصول را دریافت کنند.

رندر تصویر واقعی از یک شی است که در نرم‌افزارهای سه بعدی تخصصی ساخته می‌شود. با استفاده از این فناوری، سازندگان و طراحان محصول می‌توانند روی مدل سه بعدی محصول کار کنند، رنگ‌‌ها و متریال‌های مختلف را امتحان کنند و عناصر طراحی آن را تغییر دهند. 

ساخت انیمیشن سه بعدی، معماری، طراحی و ساخت محصول، بازی‌های ویدیویی، فیلم سینمایی، ساخت مدل برای اهداف و دوره‌های آموزشی، مدل‌سازی سه بعدی مبلمان، لوازم آشپزخانه، محصولات تجارت الکترونیک، ماشین‌آلات صنعتی، محصولات مکانیکی، تجهیزات پزشکی از جمله مواردی است که در آن از مدل‌سازی سه بعدی استفاده می‌شود

بله، برون‌سپاری در واقع سپردن فرآیندهای دیجیتالی شرکت‌ به پیمانکاران است. ما به عنوان یک پیمانکار خدمات سه بعدی مورد نیاز شرکت‌ها را با کارایی، دقت و سرعت بالا ارائه می‌دهیم.

افزایش بهره‌وری، صرفه‌جویی در هزینه، تمرکز روی فعالیت‌های اصلی کسب‌وکار از مهم‌ترین مزیت‌های برون‌سپاری خدمات طراحی و مدل‌سازی سه بعدی می‌باشد.

مدل سه بعدی مانند یک بدن فیزیکی واقعی دارای سه بعد است. برای ساخت یک مدل، طراح باید ضمن داشتن درک کامل از مدل، اندازه‌های دقیقی از آن داشته باشد. رندر اما نمایش هنری از مدل ساخته شده در قالب یک تصویر ثابت یا انیمیشن است.

ساخت بازی‌های ویدیویی، فیلم، انیمیشن و جلوه‌‌های ویژه، معماری، تصویرسازی، مراقبت‌های بهداشتی پروتز و تجهیزات پزشکی، طراحی داخلی، مهندسی و بازاریابی و تبلیغات تجاری از مواردی است که در آن از مدل‌سازی سه بعدی استفاده می‌شود.

رشته‌هایی که با مصنوعات و نمونه‌ها برای تشریح درگیرند به شدت به این مدل‌های سه بعدی نیاز دارند. علاوه بر این استفاده از این مدل‌ها راهی برای درگیر شدن با مواد را هم فراهم می‌کند.

به عنوان مثال دانشجویان شیمی الی می‌توانند با مولکول‌های پروتئین در وب یا واقعیت مجازی درگیر شوند. یا به جای رفتن به موزه برای کلاس‌های تاریخ و هنر می‌توان مجسمه‌های سه بعدی را به صورت مجازی بررسی کرد.

مدل‌سازی سه بعدی این امکان را برای بازاریابان فراهم می‌کند که تبلیغات با کیفیت بالا و واقع‌گرایانه ایجاد کنند تا مخاطبان بتوانند ملموس‌تر و متفاوت‌‌تر ببینند.

آسان و قابل درک برای مهندسان، معماران، سرمایه‌گذاران و مشتریان

تجسم سریع و دقیق طرح‌ها و مدل‌ها و صرفه‌جویی در زمان

امکان شناسایی خطاهای بزرگ و کوچک در فضای دیجیتال

استفاده بهینه از مواد برای بهره‌برداری بیشتر

بین‌المللی و چند زبانه بودن کدهای مدل‌سازی سه بعدی

تصویب سریع‌تر پروژه

صرفه‌جوپی در زمان و هزینه

هدف از طراحی مد سه بعدی، حذف الگوبردار‌ی‌های فیزیکی و ضایعات تولید شده توسط برش است. نرم‌افزارهای طراحی لباس سه بعدی فرآیند توسعه طراحی را ساده نموده و تا حد زیادی زمان، هزینه و اثرات زیست‌محیطی را کاهش می‌دهد. 

برون‌سپاری خدمات برای مشتری دو مزیت عمده دارد. اول اینکه ارائه‌ی خدمات به مشتری به صورت ثابت و پایدار انجام می‌شود. دوم اینکه این فرصت برای اعضای تیم فراهم می‌شود تا روی وظایف خود تمرکز کنند. در نتیجه کسب‌و‌کار کارآمدتر و در نهایت بازگشت سرمایه افزایش می‌یابد.

بنابراین صرفه‌جویی در هزینه‌ی نیروی کار و هزینه‌های عملیاتی

صرفه‌جویی در زمان

تمرکز روی وظایف اصلی از مزایای اصلی برون‌سپاری خدمات طراحی محسوب می‌شود.

با در نظر گرفتن همه‌ی عوامل موثر، یک مدل سه بعدی ساده را می‌توان در دو روز ایجاد کرد. اما یک مدل با کیفیت بالا می‌تواند بین ۷۰ تا ۱۱۰ ساعت زمان ببرد.