نمایش 1–12 از 46 نتیجه

نمایش 9 24 36

بسیاری از کمپانی‌های تولید کننده پرینترهای سه‌بعدی ارزان‌قیمت و اقتصادی، تمایل دارند تا دستگاه‌های تولیدی خود را به صورت کیت به بازار عرضه کنند. به این دستگاه‌هایی که به‌‌صورت چند قسمت مجزا به بازار عرضه می‌شوند و باید توسط مشتری نهایی سرهم‌بندی و راه‌اندازی شود.

البته تنها پرینترهای سه‌بعدی با تکنولوژی FDM به‌صورت کیت به بازار عرضه می‌شوند و بقیهٔ تکنولوژی‌های پرینت سه‌بعدی مانند MSLA و SLA باید به‌صورت کاملا سرهم‌بندی‌شده به بازار عرضه شوند.

در هنگام خرید کیت پرینترهای سه‌بعدی خودساز (DIY 3D Printer Kit) به نکات زیر توجه کنید:

  • اطلاعات، توضیحات، تصاویر و نقشهٔ سرهم‌بندی کیت پرینتر سه‌بعدی: مطمئن شوید که کمپانی سازنده کیت پرینتر سه‌بعدی، اطلاعات لازم برای سرهم‌بندی و راه‌اندازی پرینتر در موجود باشد
  • کیت DIY یا پرینتر نیمه-سرهم‌بندی‌شده: بعضی از کیت‌ها دارای قطعات کاملا مجزای پرینتر سه‌بعدی هستند که باید توسط مشتری سرهم‌بندی شوند، در حالی که بعضی از مدل‌های کیت پرینتر سه‌بعدی، به‌صورت نیمه-سرهم‌بندی‌شده به بازار عرضه می‌شوند و به حداقل زحمت برای سرهم‌بندی و راه‌اندازی دستگاه نیاز است. طبیعی است که سرهم‌بندی کیت خودساز (DIY Kit) نسبت به پرینترهای نیمه-اسمبل‌شده (Pre-Assembled 3D Printer) دشوارتر و زمان‌برتر خواهد بود.

در بقیهٔ موارد،‌ نکات مرتبط با خرید کیت پرینتر سه‌بعدی مشابه دیگر پرینترهای سه‌بعدی است.

 

✅ پرسش‌های متداول پیرامون خرید کیت پرینترهای سه بعدی 

✅ آیا می‌توان یک چاپگر سه بعدی ساخت؟

✔ اگر منظورتان این است که آیا می‌توان یک کیت چاپگر سه بعدی خرید که خودمان آن را بسازیم باید بگویم بله می‌توانید یک چاپگر سه بعدی DIY (مونتاژ نشده) را خودتان بخرید و اسمبل کنید.

ولی اگر منظورتان این است که آیا می‌توانید قطعاتی را برای چاپگر سه بعدی تهیه کنید یا نه، باز هم پاسخ مثبت است. اما باید بدانید دقیقا به چه چیزهایی نیاز دارید و بتوانید سیستم عامل مناسب برای چاپگر خود پیدا کنید.

✅ هزینه یک چاپگر سه بعدی DIY چقدر است؟

✔ پاسخ به این سوال به یکسری عوامل بستگی دارد از جمله: حجم ساخت چاپگر، فناوری بکار رفته در چاپگر سه بعدی،‌ دقت چاپ، مجموعه مواد پشتیبانی شده، پایداری و استحکام پرینتر، اینکه تا چه اندازه قابل ارتقا است و مهم‌تر از همه متناسب با نیاز شما باشد یا خیر قیمت‌ ‌‌می‌تواند بسیار متفاوت باشد.

✅ آیا خرید پرینتر سه بعدی به صورت DIY (مونتاژ نشده) ارزشش را دارد؟

✔ اگر به پرینت سه بعدی و چالش‌های مسیر آن علاقه دارید و می‌خواهید مقدار زیادی پول پس‌انداز کنید استفاده از چاپگر سه بعدی DIY یکی از بهترین گزینه‌هاست. شما همان چاپگر سه بعدی با همان کارایی و توانایی، منتها با قیمتی بسیار مقرون به صرفه‌تر خواهید داشت. علاوه ساختن یک چاپگر سه بعدی در برخی موارد بهتر هم هست زیرا به شما کمک می‌کند تا چیزهای زیادی در مورد آن بیاموزید و در صورت بروز مشکل و عیب‌یابی، می‌توانید خودتان اقدام به رفع آن کنید.

✅ قیمت کیت پرینترهای سه بعدی DIY چقدر است؟

✔ برای اطلاع از قیمت روز کیت پرینترهای سه بعدی (DIY) یا مونتاژ نشده با کارشناسان سه‌بعدی دات کام تماس بگیرید.