بلاگ سه‌بعدی, تکنولوژی

اسکن سه بعدی چهره [معرفی بهترین‌ اسکنرهای سه بعدی صورت]

اسکنرهای سه بعدی چهره - 3bowdi.com

تکنیک‌هایی که در گذشته برای بررسی و تحقیق بدن انسان استفاده می‌شد، دقت و اطمینان کمتری داشتند. با ظهور اسکنرهای سه بعدی، دستیابی به این داده‌ها به راحتی فراهم شد.

امروزه اسکنرهای سه بعدی مناسب برای اسکن چهره نوید کاربردهای گسترده‌ای در حوزه‌ی پزشکی و دندانپزشکی را می‌دهند.  از جمله‌ی این کاربردها می‌توان به تشخیص هویت، ثبت حالات صورت، جراحی و زیبایی چهره، توانبخشی و … اشاره کرد.

اگر چه اسکنرهای مختلف با دقت‌‌های مختلفی برای این منظور وجود دارد اما مناسب‌ترین اسکنر برای اسکن چهره، اسکنری است که منبع آن نور نامرئی (مادون قرمز) یا نور آبی است که هم دقت بالایی دارد و هم بدون ایجاد مزاحمت برای چشم و حتی آسیب رساندن به پوست فرآیند اسکن صورت را با تمام پیچیدگی‌های آناتومیکی آن ممکن می‌سازد.

از اصلی‌ترین کاربردهای این اسکنرها در حوزه‌ی پزشکی می‌توان به استفاده از آن در صنعت زیبایی و جراحی پلاستیک اشاره کرد.

به این صورت که قبل از هر گونه اقدامی در این راستا، کلیه‌‌ی تغییراتی که قرار است در چهره‌ی فرد اعمال شود ابتدا روی مدل سه بعدی از خود او انجام می‌شود. (این مدل سه بعدی قبلا توسط یک اسکنر ساخته شده است).

به همین ترتیب تزریق ژل و چربی، کاشت مو، اقسام گوناگون پروتز و جراحی‌های فک، عمل زیبایی بینی و لیپوساکشن صورت به این شیوه انجام می‌شود. بنابراین قبل از اینکه هر گونه عملی در این خصوص انجام گیرد، فرد تغییرات را روی مدل از همه جهات نظاره کرده و تصمیم بهتری در این خصوص می‌گیرد.

معرفی مناسب‌ترین و بهترین اسکنرهای سه بعدی صورت

 

Shining 3D EinScan H

از جمله اسکنرهای قابل حمل است که دو منبع نور را در خود جای داده است. تجهیز این اسکنر با نور LED و مادون قرمز، آن را برای دستیابی به اسکن‌های سه بعدی تمام‌رنگی و با جزئیات کامل مناسب می‌سازد. EinScan H برای اسکن سه بعدی بدن، صورت و حتی موی بسیار مناسب باشد.

 

 

Revopoint MINI

 MINI یک اسکنر سه بعدی نور آبی با دوربین دوگانه است که با آن می‌توان اشیا کوچک تا متوسط را با دقت بالا اسکن کرد. اسکنرهای نور آبی حساسیت کمتری نسبت به تداخل نور دارند. از این رو برای بدن انسان بی‌ضرر است و در اسکن مستقیم پوست و صورت بلامانع است.

 

Revopoint POP

از جدیدترین اسکنرهای سه بعدی قابل حمل است که قادر است اسکن‌هایی با دقت فوق‌العاده بالا در حدود ۰.۳ میلی‌متر (جایی که چشم غیرمسلح حتی نمی‌تواند آن را تشخیص دهد) ارائه کند. این اسکنرها معمولا از لیزر یا منابع نور مرئی که برای چشم مزاحمت ایجاد می‌کند، استفاده می‌کنند.

 

 

Revopoint POP 2

Revopoint POP 2 یک اسکنر حرفه‌ای با دقت بالاست که می‌تواند هم به عنوان یک اسکنر رومیزی و هم به عنوان یک اسکنر دستی عمل کند. دارای دو حسگر مادون قرمز است بنابراین بدون ایجاد حساسیت برای چشم، فرآیند اسکن را به انجام می‌رسانند.

 


✅ پرسش‌های متداول پیرامون اسکنرهای سه بعدی صورت ✅

 

کاربردهای متعارف اسکنر سه بعدی چهره را نام ببرید؟

✔ امروزه اسکنرهای سه بعدی مناسب برای اسکن چهره نوید کاربردهای گسترده‌ای در حوزه‌ی پزشکی و دندانپزشکی را می‌دهند.  از جمله‌ی این کاربردها می‌توان به تشخیص هویت، ثبت حالات صورت، جراحی و زیبایی چهره، توانبخشی و … اشاره کرد.

 

اسکنر سه بعدی چهره در حوزه‌ی زیبایی و جراحی صورت چه کاربردهایی دارد؟

✔ تزریق ژل و چربی، کاشت مو، اقسام گوناگون پروتز و جراحی‌های فک، عمل زیبایی بینی، لیپوساکشن صورت و … از جمله مواردی است که در زمینه‌ی زیبایی و جراحی صورت بوسیله‌ی اسکنرهای سه بعدی صورت انجام می‌شود.

 

مهم‌ترین فاکتور در انتخاب اسکنر سه بعدی صورت چیست؟

✔ اگر چه اسکنرهای مختلف با دقت‌‌های مختلفی برای این منظور وجود دارد اما مناسب‌ترین اسکنر برای اسکن چهره، اسکنری است که منبع آن نور نامرئی (مادون قرمز) یا نور آبی است که هم دقت بالایی دارد و هم بدون ایجاد مزاحمت برای چشم و حتی آسیب رساندن به پوست فرآیند اسکن صورت را با تمام پیچیدگی‌های آناتومیکی آن ممکن می‌سازد.

 

بهترین اسکنرهای سه بعدی که مناسب برای اسکن صورت هست را نام ببرید؟

✔ Shining 3D EinScan H – Revopoint MINI – Revopoint POP – Revopoint POP 2 از اسکنرهای مناسب برای اسکن سه بعدی صورت هستند.

 

مزیت اسکن صورت قبل از انجام اعمال زیبایی چیست؟

✔ قبل از هر گونه اقدامی در این راستا، کلیه‌‌ی تغییراتی که قرار است در چهره‌ی فرد اعمال شود ابتدا روی مدل سه بعدی از خود او انجام می‌شود. (این مدل سه بعدی قبلا توسط یک اسکنر ساخته شده است). بنابراین قبل از اینکه هر گونه عملی در این خصوص انجام گیرد، فرد تغییرات را، روی مدل از همه جهات نظاره کرده و تصمیم بهتری در این خصوص اتخاذ می‌کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *