فروخته شده

Anycubic 4Max Metal

ناموجود

آشنایی بیشتر با محصول

کمپانی Anycubic اولین پرینتر سه بعدی فلزی FDM خود را با عنوان Anycubic 4Max Metal روانه‌ی بازار کرده است. Anycubic 4Max Metal یک چاپگر سه بعدی رومیزی است که برای چاپ فلزات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پرینتر سه بعدی مدتی پس از چاپگر Anycubic 4Max Pro به میان آمد تا فیلامنت‌هایی از جنس فولاد ضد زنگ 316L را چاپ کند. 4Max Metal چاپگری‌ست که کمپانی‌ تولیدکننده‌ی پرینترهای محبوب Photon و i3 Mega برایمان به ارمغان آورده است. چاپ سه بعدی فلز می‌تواند محصولات را به سرعت به بازار عرضه کند و کارایی زنجیره‌های تامین را بهبود بخشد. برای چاپ یک قطعه فلزی کاربردی، استفاده از پرینترهای فلزی صنعتی پرهزینه و زمان‌بر است. با 4Max Metal روش ساده‌تری برای پرینت قطعات فلزی داریم. این روند چاپ در ۴ مرحله‌ی زیر خلاصه می‌شود:

۱. ابتدا قطعه‌ی فلزی خود را در اسلایسر Cura یا هر نرم‌افزار دیگری برش دهید.

۲. قطعه‌ی مورد نظر را با پرینتر 4Max Metal چاپ کنید. پودر فلزی در فیلامنت‌های پلاستیکی بسته‌بندی شده و به صورت لایه‌لایه چاپ می‌شود.

۳. سومین مرحله، مرحله‌ی رفع اشکال است. در این مرحله قسمت سبز قطعه‌ی پرینت شده متراکم می‌شود.

۴. آخرین مرحله، مرحله‌ی پخت است. حالا قسمت قهوه‌ای در کوره قرار می‌گیرد و چسب باقیمانده سوخته و پودر فلز پخته می‌شود.

 

ویژگی‌های پرینتر سه بعدی Anycubic 4Max Metal

Anycubic 4Max Metal به عنوان یک چاپگر سه بعدی فلزی اشتراکات زیادی با Anycubic 4Max Pro که در سال ۲۰۱۹ به بازار آمد دارد. با این حال استفاده از چنین پرینتری نیازمند توجه به جزئیات و طراحی بیشتری نسبت به چاپگرهای رومیزی معمول است. علاوه بر فیلامنت فولادی ضد زنگ، وجود چند تاچ (touches) کوچک نیز آن را از چاپگرهای گذشته متمایز می‌کند.

حجم ساخت

حجم ساخت این پرینتر سه بعدی ۲۰۰* ۲۱۰* ۲۷۰ میلی‌متر است که ۵ میلی‌متر کوتاه‌تر از محورهای Y و Z چاپگرهای غیرفلزی قبلی است.

 

Build Volume،حجم ساخت در Anycubic 4Max Metal

 

درجه‌ی حرارت

حداکثر دمای نازل، ۲۶۰ درجه‌ی سانتی‌گراد و حداکثر دمای صفحه‌ی چاپ ۱۰۰ درجه‌ی سانتی‌گراد است.

محفظه

4Max Metal با طراحی کاملا محصوری که دارد دمای محفظه‌ی چاپ را از گرمای محیط حفظ می‌کند و دمای آن را ثابت نگه می‌دارد.

صفحه چاپ

پرینتر سه بعدی Anycubic 4Max Metal دارای دو بستر به‌عنوان صفحه‌ی چاپ است که با گیره‌هایی محکم نگه داشته شده‌اند به طوری‌که جایگزینی سریع این صفحه‌ها امکان‌پذیر است.

سختی چاپگر

برای جلوگیری از سایش فیلامنت‌ فولادی 316L در این پرینتر سه بعدی نازلی از جنس فولاد با قطر ۰.۵ میلی‌متر تعبیه شده است.

فیلامنت چاپگر 4Max Metal

هیچ چاپگر فلزی بدون مواد فلزی موجود در آن کامل نخواهد شد. همان‌طور که در بالا ذکر شد فیلامنت پرینتر سه بعدی Anycubic 4Max Metal، یک رشته فولاد ضد زنگ 316L است که قطر آن ۱.۷۵ میلی‌متر است و تحت تاثیر فرآیند پخت بین ۱۷ تا ۲۵٪ منقبض می‌شود. بنابراین قبل از پرینت هر شی فلزی این مقدار انقباض را باید در نظر گرفت.

 

A sample Print by Anycubic 4Max Metalُ، پرینت یه نمونه فلزی با چاپگر سه بعدی انی کیوبیک ۴مکس متال

 

این پرینتر سه بعدی رومیزی همچنین مجهز به یک برس تمیز کننده‌ی برنجی روی سطح چاپ، کلید بازیابی که با خاموش کردن آن پس از قطع برق، فرایند پرینت از سر گرفته می‌شود و یک واحد فیلتراسیون هوا در داخل محفظه‌ی چاپگر است. علاوه بر آن کتابچه راهنمای کاربر روی کارت SD به همراه چاپگر نیز ارائه می‌شود. این چاپگر بدون بو و دود کار می‌کند و همچنین توانایی تولید قطعات فلزی با مقاومت بالا پس از فرآیند پخت را داراست.

 

انتشار و قیمت پرینتر سه بعدی 4Max Metal

طبق آمار کمپانی، تاریخ دقیق انتشار 4Max Metal مشخص نگردیده اما به طور حدودی می‌توان گفت در ماه سپتامبر عرضه می‌گردد.

و اما قیمت! تاکنون هیچ خبری مبتنی بر قیمت دقیق پرینتر سه بعدی 4Max Metal دریافت نشده اما به گفته‌ی خود کمپانی قیمت آن بسیار مقرون به صرفه خواهد بود. البته ناگفته نماند که نباید به آن به چشم یک پرینتر سه بعدی ارزان‌قیمت هم نگاه کرد زیرا هر چاپگر سه بعدی رومیزی 4Metal Max، مجهز به یک نازل مقاوم در برابر سایش، دنده اکسترودر و صفحه‌ی چاپ گرم است که قادر به کنترل فیلامنت‌های فولادی ضد زنگ می‌باشد.

 


✅ سوالات متداول پیرامون پرینتر سه بعدی Anycubic 4Max Metal ✅

 

✅ ابعاد قابل ساخت با پرینتر سه بعدی انی کیوبیک ۴ مکس متال چقدر است؟ (Anycubic 4 Max Metal Build Volume/Print Size)

✔ چاپگر سه بعدی انی کیوبیک ۴ مکس متال توانایی ساخت قطعاتی با ابعاد ۲۰۰، ۲۱۰* ۲۷۰ میلی‌متر را به ترتیب در عرض و طول و ارتفاع دارد.

✅ ماده‌ی اولیه‌ی مورد استفاده در پرینتر سه بعدی انی کیوبیک ۴ مکس متال چیست؟ (Anycubic 4 Max Metal Comsumables)

✔ انی کیوبیک ۴ مکس متال از فیلامنت فولادی ضد زنگ ۳۱۶ ال به عنوان ماده‌ی اولیه استفاده می‌کند.

 

 

 

جدول مشخصات فنی

سبد خرید

Anycubic 4Max Metal

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.