پرینتر سه‌بعدی

اتوماسیون پرینت سه‌بعدی: بازاری 11.2 میلیارد دلاری در سال 2027

اتوماسیون پرینت سه بعدی| 3d printing automation| 3bowdi.com

 

در دو سال گذشته، بسیاری از کمپانی‌های صنعتی با دقت بر روی پرینت سه‌بعدی مطالعه کردند تا بررسی کنند که چگونه می‌توانند آن را با زنجیره‌ی تامین خود تلفیق کنند. این کمپانی‌ها امیدوار هستند که بتوانند فرآیند پرینت سه‌بعدی را اتوماتیک کنند تا برای تولید انبوه مناسب شود. این مقاله بر یافته‌های جدید انتشارات SmarTech که بر روی بازار اتوماسیون پرینت سه‌بعدی در سال‌های 2016 تا 2-17 مطالعه کرده است استوار است. در این مطالعه بر روی اتوماسیون پرینت سه‌بعدی در 10 سال آینده (تا سال 2027) تمرکز شده است. دیاگرام پایین این چرخه را نشان می‌دهد:

 

اتوماسیون پرینت سه بعدی

 

SmarTech پیش‌ بینی می‌کند که در ده سال آینده بخش اعظمی از پرینترهای سه‌بعدی با اتوماسیون تلفیق خواهند شد تا نیاز به اپراتورهای ماهر و نظارت بر فرایند پرینترها کاهش یابد. این کمک می‌کند تا هزینه‌های نمونه‌سازی اولیه کاهش باید و در هزینه‌های ذینفعان کاهش صورت گیرد.

 

اتوماسیون پرینت سه‌بعدی؛ نوظهور و پولساز

بنا به مطالبی که مطرح شد، اتوماسیون پرینت سه‌بعدی تبدیل به یکی از منابع اصلی صنایع پرینت سه‌بعدی در دهه‌ی آینده خواهد شد.
انتظار می‌رود که در پایان سال 2027 این درآمد به 11.2 میلیارد دلار برسد. هرچند فرض شده است که تولیدکننده‌ها از این اتوماسیون استفاده کنند. هرچند این اتوماسیون فقط در آینده اتفاق نخواهد افتاد. هم‌اکنون تولیدکننده‌هایی همچون Voodoo کارخانه‌ی پرینت سه‌بعدی راه انداخته‌اند تا به طور انبوه به تولید قطعات پرینت شده بپردازند. همچنین فرم سل* کمپانی فرملبز هم به اتوماسیون پرینت سه‌بعدی پرداخته است.

 

اتوماسیون فرآیندهای پرینت سه بعدی

اتوماسیون پرینت سه‌بعدی

 

مطالعه SmarTech همچنین به این موضوع می‌پردازد که کدام یک از کمپانی‌ها به استفاده از اتوماسیون پرینت سه‌بعدی با هدف نگه‌داشتن موقعیت پیشتازی خود در بازار خواهند پرداخت. این کمپانی‌های شامل EOS، Stratasys، Concept Laser،Carbon 3D ،Renishaw، 3D Systems و Desktop Metal می‌شود. این گزارش همچنین به روندهای قیمت برای مواد، رباتیک، الکترونیک، نرم‌افزار و دیگر موارد می‌پردازد. نسخه‌ی کامل این گزارش را می‌تونید در اینجا مشاهده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *