پرینتر سه‌بعدی

۴ ویدئوی برتر هفته – پرینت سه‌بعدی ماشین مسابقه، مچ پا، شبکیه‌ی چشم

4 ویدئو برتر هفته پرینت سه بعدی ماشین مچ پا شبکیه چشم| 4top videos| 3bowdi.com

ویدئوهای برگزیده‌ی این هفته همگی به ساخت افزایشی و پرینت سه‌بعدی اختصاص دارند. در ویدئوی اول ماشین مسابقه‌ای را خواهیم دید که پرینت سه‌بعدی شده است. در ویدئوی دوم پرینت سه‌بعدی چشم بایونیک انسان را خواهیم دید که پوتوتایپ اولین چشم در نوع خود است. در ویدئوی سوم خواهیم دید که دانشمندان چینی اولین پروتز مچ پای انسان که پرینت سه‌بعدی شده است را ساخته‌اند و آن را با موفقیت پیوند زده‌اند. در ویدئوی آخر 10 مورد از وسایلی جالبی که با استفاده از پرینتر سه‌بعدی ساخته شده‌اند را خواهیم دید.

ویدئوی 1: پرینت سه‌بعدی ماشین مسابقه‌ای

تا حالا دلتان خواست که بتوانید یک ماشین مسابقه‌ای را برای خودتان پرینت سه‌بعدی کنید؟ دانشجویان تیم مسابقه‌ای Eleven-O-Six این آرزو را داشتند و در آخر آن را به حقیقت تبدیل کردند. این تیم که در شهر هامبورگ کشور آلمان فعالیت می‌کنند، با استفاده از پرینتر سه‌بعدی BigRep ONE دست به ساخت خودروی مسابقه‌ی بهینه‌ای زدند.

 

ویدئوی 2: پرینت سه‌بعدی پروتوتایپ چشم بایونیک

پرینت سه‌بعدی و ساخت افزایشی در بسیاری از مواقع آینده را برای لحظاتی پیش چشممان می‌آورند. دانشمندان در دانشگاه Minnesota اخیراً گام‌هایی را برای ساخت “چشم بایونیک” برداشته‌اند. این اختراع که شبیه چیزی از فیلم Sci-fi می‌ماند، شبکه‌ای از گیرنده‌های نوری است که بر روی سطحی نیم‌کره به طور کامل پرینت سه‌بعدی شده است. مطمئن باشید که دیدن این ویدئو بسیار ارزشمند است.

 

 

ویدئوی 3: پرینت سه‌بعدی پروتز مچ پا

کشور چین سال‌هاست که در بسیاری از زمینه‌های تکنولوژیک در صف اول است. این قاعده در زمینه‌های درمانی و ساخت و پیوند پروتزها هم برقرار است. اخیراً یک تیم از مهندسان و پزشکان چینی موفق به ساخت پروتز مچ پا و پیوند آن به یک بیمار شده‌اند. این خانم پیش از این توانایی راه رفتن خود را از دست داده بوده است.

این تیم مدعی است که این پیوند، اولین پیوند یک مچ پای پرینت سه‌بعدی شده به یک بیمار در جهان است.

 

 

ویدئوی 4: ۱۰ وسیله‌ی جذاب که که پرینت سه‌بعدی شده‌اند

گرچه پرینترهای سه‌بعدی و وسایلی که به کمک آن‌ها ساخته می‌شوند به خودی خود جذاب هستند، برخی از این وسایل جذابیت منحصربه‌فردی دارند.

در ویدئوهای بالا چشم بایونیک و خودروی مسابقه‌ای را دیدیم که به پرینتر سه‌بعدی ساخته می‌شوند. در این ویدئو چند نمونه‌ی جذاب دیگر را هم خواهید دید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *