پرینتر سه‌بعدی

آیا به زودی با پرینتر سه‌بعدی تمام رنگی اپل روبه‌رو خواهیم شد؟!

پرینتر سه بعدی تمام رنگی اپل| apple full color 3d printer| 3bowdi.com

آیا سال 2018 زمان ورود رسمی اپل به دنیای چاپ سه‌بعدی است؟

اخیراً پرینتر سه‌بعدی Apple با قابلیت چاپ تمام‌رنگی در آمریکا ثبت اختراع شد. این روش و چاپگر مرتبط با آن یکی از 44 اختراعی بودند که حق امتیاز آن‌ها در تاریخ 16 ژانویه به کمپانی‌های حوزه‌ی تکنولوژی اعطا شد.
اخیراً پتنت پرینتر سه‌بعدی اپل که قابلیت چاپ تمام‌رنگی دارد در آمریکا ثبت اختراع شد. این روش و چاپگر مرتبط با آن یکی از 44 اختراعی بودند که حق امتیاز آن‌ها در تاریخ 16 ژانویه به کمپانی حوزه‌ی تکنولوژی اعطا شد.

در سال 2015 مجله‌ی “3D Printing Industry” گزارش داده بود که پرینتر سه‌بعدی اپل با زیرتکنولوژی FDM/FFF ثبت اختراع شده است. با وجود اینکه هیچ خبری مبنی بر توسعه‌ی پروژه‌ی پرینتر سه‌بعدی Apple که قابلیت چاپ تمام رنگی دارد، هنوز به بیرون درز نکرده است، ولی حق امتیازهای اپل در این حوزه نشان از توانایی بالقوه این کمپانی در صنعت پرینت سه‌بعدی داشت. ولی آیا واقعاً پرینتر سه‌بعدی اپل در راه هستند؟

پرینتر سه بعدی apple اپل تمام رنگی

ثبت اختراع پرینتر سه‌بعدی اپل با قابلیت چاپ تمام‌رنگی

کمپانی اپل فرآیند ثبت اختراع اولین پرینتر سه‌بعدی خود را از می 2014 شروع کرده است. این اختراع، طرحی از یک پرینتر دونازله است که یک نازل آن ماده‌ی قابل چاپ را خارج می‌کند و نازل دیگر رنگ را به روی آن می‌پاشد.

این اختراع، طرحی از یک پرینتر دونازله است که یک نازل آن ماده‌ی قابل چاپ را خارج می‌کند و نازل دیگر رنگ را به روی آن می‌پاشد.

در پتنت پرینتر سه‌بعدی Apple دو روش پیشنهادی برای رنگ کردن ماده‌ی چاپ شده وجود داشت؛ استفاده از رنگ بر روی مواد در طول فرآیند چاپ و روش دوم رنگ کردن آن ماده پس از فرآیند ساخت. در هر تکرار فرآیند پاشش رنگ در فایل سه‌بعدی اولیه به گونه‌ای رمزگذاری خواهد شد که برای دستگاه قابل فهم باشد و در نهایت فرآیند پاشش توسط نازل دوار اجرا خواهد شد.
اپل همچنین تصریح کرده است که اطلاعات فایل سه‌بعدی اولیه می‌تواند از کامپیوتر، تبلت، تلفن همراه و حتی تحت شبکه بارگذاری شود. همچنین قرار است که پرینتر سه‌بعدی اپل سازگاری ویژه‌ای با دیگر محصولات این کمپانی داشته باشد.

پرینتر سه بعدی اپل apple تمام رنگی

آیا دنیای چاپ سه‌بعدی اعتماد به نفس اپل را خواهد شکست؟

کمپانی اپل حق امتیاز سیستمی از چاپ سه‌بعدی را به نام خود ثبت کرده است که یک پرینتر سه‌بعدی و یک سیستم نرم‌افزاری چاپ سه‌بعدی را با مجموعه‌ای از سنسورهای مختص اسکن سه‌بعدی و ماژول‌های عکس برداری مختص نقشه‌برداری سه‌بعدی ادغام می‌کند.

در این سال‌ها به دلیل عدم وجود تکنولوژی‌های مرتبط با ساخت افزایشی در سبد محصولات این کمپانی، توجه اپل به پیشبرد توانمندی‌هایش در حوزه هوش مصنوعی و اسکن سه‌بعدی متمرکز شد. کاربران آیفون ایکس پیش از این با این تکنولوژی‌ها به فرم “سیستم امنیتی شناسایی چهره(FaceID Security)” آشنا شده بودند. این سیستم، یادگیری عمیق(Deep Learning) را با نقشه عمقی(DepthMap) ادغام می‌کند تا بتواند چهره را با عکسی که از قبل شناسایی کرده بود مقایسه کند.

کمپانی “بیکاو” تنها با استفاده از پرینترهای سه بعد، قادر به فریفتن سیستم تشخیص چهره اپل و در نتیجه نفوذ به گوشی آیفون ایکس شد.

در پیچ و تاب عجیب و غریب سرنوشت، یک کمپانی ویتنامی که در حوزه امنیت ابزارهای تکنولوژی فعال است توانست سیستم تشخیص چهره آیفون ایکس را فریب دهد. این کمپانی که بیکاو(BKav) نام دارد تنها با استفاده از پرینترهای سه‌بعدی قادر به فریفتن سیستم تشخیص چهره اپل و در نتیجه نفوذ به گوشی آیفون ایکس شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *