فروخته شده

Shining3D Aoralscan 3

ناموجود

آشنایی بیشتر با محصول

نگاه کلی

بازار اسکنر سه بعدی این روزها در حال داغ‌تر شدن است و برای کسانی که می‌خواهند یک اسکنر مقرون به‌صرفه برای برداشتن تصاویر دیجیتال داشته باشند این امکان به راحتی فراهم است. باور کردنی نیست که قیمت اسکنر‌های داخل دهانی در طول سال‌های اخیر چنین کاهش یافته باشد. Shining 3d از برندهای معتبر و معروف در حوزه اسکن سه بعدی، اثبات کرد که چگونه می‌توان با کمترین هزینه یک اسکنر مناسب تهیه کرد. Aoralscan 3 با قیمتی کمتر از ۱۱۰۰۰ دلار عرضه شده تا متخصصان دندانپزشکی و همه‌ی کسانی است که نگران تامین سرمایه اولیه جهت تهیه‌ی آن هستند از این فناوری بی‌بهره نمانند.

Aoralscan 3 by Shining 3D از محبوب‌ترین اسکنرهای داخل دهانی ساخت چین است که در ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۱ عرضه شد. از جمله نقاط قوت این اسکنر نسبت به مدل‌های پیشین می‌توان به نرم‌افزار خوب، سرعت و دقت بالای اسکن آن اشاره کرد و با این همه در رده‌ی اسکنرهای ارزان‌قیمت قرار دارد.

 

مروری کلی بر خصوصیات اسکنر Aoralscan 3

اسکن سریع و کارآمد

Aoralsccan 3 از جمله بهترین اسکنرهای داخل دهانی چینی است که ضمن ارائه‌ی یک اسکن با کارآمد بالا، به لحاظ سرعت با اسکنرهای گران‌قیمت موجود در بازار از جمله Medit، TRIOS، iTero در رقابت است. هوش مصنوعی موجود در اسکنر این امکان را فراهم می‌کند تا با توقف و راه‌اندازی دوباره‌ی اسکن، اسکنر به سرعت جای خود را پیدا کرده و ادامه‌ی فرآیند از سر گرفته شود. از آن جایی که بین مراحل اسکن، وقفه (بارگیری) وجود ندارد سرعت و گردش کار تسریع می‌یابد.

تصاویر ساخته شده توسط این اسکنر، اگرچه واقعی نیست اما بسیار نزدیک به واقعیت است. پس از یک دور اسکن، پردازش صورت می‌گیرد تا تصویر اسکن نهایی واقعی‌تر به نظر برسد. اگرچه پردازش‌‌های بسیار کوتاه و جزئی هنگام جابجایی بین اسکن فک اتفاق می‌افتد اما پردازش‌ها‌ی اصلی پس از تکمیل کل فرآیند اسکن انجام می‌گیرد. این پردازش نهایی در اکثر موارد در لپ‌تاپ‌هایی با کارایی بالا حدود ۳ تا ۵ دقیقه طول می‌کشد.

 

3bowdi.com - Aoralscan 3 Scanning Speed

 

اندازه و ساختار اسکنر

 

Aoralsccan 3 نسبت به مدل قبلی‌ به لحاظ کاربری راحت‌تر است. ابعاد دقیق این اسکنر ۲۸۱ میلی‌متر * ۳۳ میلی‌متر * ۴۶ میلی‌متر است که از جمله‌ی کوچک‌ترین و سبک‌ترین اسکنرهای داخل دهانی موجود در بازار در سال ۲۰۲۲ است. در بسته‌بندی این مدل، ۵ سری اسکنر وجود دارد که نسبتا طویل است. دلیل آن هم این است که تا حد امکان از تماس دست اپراتور با دهان بیمار جلوگیری شود. اندازه‌ی نوک اسکن برای بزرگسالان ۱۶ در ۱۲ میلی‌متر و برای خردسالان ۱۲ در ۹ میلی‌متر است.

علاوه بر این‌‌ها در ساختار این اسکنر یک دکمه و یک USB-B غیر قابل جداسازی وجود دارد که به آداپتور برق متصل می‌شود. پس از اینکه اسکنر به برق متصل گردید، به طور خودکار روشن می‌شود. وجود ۴ حلقه LED در پایه و ۱ LED در بالای دکمه، کاربر را از وضعیت اسکن آگاه می‌کند. به این ترتیب که:

رنگ سبز چشمک زن هنگام اتصال به برق و آماده به کار بودن اسکنر روشن می‌شود.

رنگ سبز ثابت هنگام اتصال به نرم‌افزار و اسکن در حال انجام روشن می‌شود.

رنگ آبی وقتی روشن می‌شود که اسکنر در حین اسکن جای قبلی خود را از دست داده باشد.

از دیگر مزایای برجسته‌ی این اسکنر، کنترل از راه دور است. این ویژگی به کاربر امکان می‌دهد تا بدون دست زدن به کامپیوتر، در کل نرم‌افزار پیمایش کند.

دوبار کلیک روی دکمه‌ی اسکنر، کاربر را در جریان مراحل اسکن قرار می‌گیرد.

یک بار کلیک و نگه داشتن آن، منویی با ۴ گزینه‌ی بعدی، قبلی، حذف و مشاهده‌ی مدل نمایان می‌شود که با تکان دادن اسکنر در یکی از ۴ جهت می‌توان گزینه‌ی مورد نظر خود را انتخاب کرد.

از دیگر امکانات این دستگاه می‌توان پایه‌ی نگهدارنده‌ی آن را برشمرد. هنگامی که اسکنر روی پایه‌ قرار می‌گیرد به طور خودکار برای شروع اسکن آماده است.

یکی از مشکلات رایج اسکنرهای سه بعدی Aoralsccan 3، مدیریت کابل آن‌ها است. آنجایی که اسکنرهایی که اخیر به بازار راه یافته‌اند همگی بی‌سیم هستند، وجود آداپتور در این اسکنر و محدودیت‌های ناشی از آن از نقاط ضعف محسوب می‌شود. علاوه بر آداپتور دو کابل دیگر برای اتصال به کامپیوتر و منبع تغذیه وجود دارد.

طراحی این اسکنر باز بوده و امکان ارسال اسکن در چندین فرمت را فراهم می‌کند. انواع فایل‌ها همچون stl، obj، ply و exocad پشتیبانی می‌شود.

 

وجود فن داخلی در دستگاه

وجود یک فن داخلی در اسکنر، اسکن داخل دهان را بدون اینکه برای سر اسکنر مشکل‌ساز شود آسان‌تر می‌کند. فن داخلی برای گرم شدن کامل نیار به ۱تا ۲ دقیقه گرم شدن دارد.

 

3bowdi.com - Aoralscan 3 Inbuilt Fan

 

دقت مطلوب اسکن

در مورد دقت این اسکنر، همانند سایر اسکنرهای جدیدی که وجود دارد دیتای کاملی در دسترس نیست. اما در اسکن و آماده‌سازی چندین نمونه دندان با اسکنرهای مختلف، هیچ انحراف قابل توجهی مشاهده نشد. اگرچه این اسکنرها جزئیات کمتری ارائه می‌دهند اما اسکن تاج دندان و پل بدون هیچ مشکلی قابل انجام است.  عمق اسکن ۲۲ میلی‌متر بوده که برای اسکن فضاهای باریک یا عمیق بسیار موثر است.

کالیبراسیون اسکنر

تنظیم این اسکنر دستی نیست. تنها کافی است اسکنر را بدون سری، در ابزار کالیبراسیون قرار دهید. بقیه مراحل به صورت خودکار طی می‌شود. ابزار کالیبراسیون از طریق usb به رایانه متصل می‌شود. بهتر است این عمل هر ۲ تا ۳ هفته یکبار به مدت ۸ دقیقه انجام شود. روشنایی این اسکنر نسبتا بالاست به طوری که تصویری که ارائه می‌دهد بسیار روشن به نظر می‌رسد.

نرم‌افزار و برنامه‌های کاربردی

نرم‌افزاری که اسکنر Aoralscan3 را اجرا می‌کند، Dental Launcher نام دارد. این نرم‌افزار در مقایسه با سایر اسکنرها از بهترین‌های موجود در بازار است. ظاهر مدرن و کاربری راحت از جمله مزیت‌های آن محسوب می‌شود. علاوه بر این تنها اسکنر چینی است که چندین برنامه را در خود گنجانده است.

 

3bowdi.com - Shining 3D Aoralscan 3 Software

 

 

3bowdi.com - Shining 3D Aoralscan 3 Software

 

 

شبیه‌ساز ارتودنسی Aoralscan3

یکی از قابلیت‌‌های جالب این نرم‌افزار، شبیه‌ساز ارتودنسی آن است که این امکان را فراهم می‌کند تا پس از انجام یک اسکن کامل از فک، یک ارتودنسی تراز و متحرک ایجاد می‌کند. هوش مصنوعی بکار رفته در این شبیه‌ساز، در تراز دندان‌ها بسیار موثر است. به طوری که حتی قادر است دندا‌های از دست رفته را تشخیص و هرگونه اصلاحی را به راحتی انجام دهد.

از برنامه‌های دیگر این اسکنر accudesign است که برای کاربر این امکان را فراهم می‌کند تا به سرعت و به راحتی مدل‌های سه بعدی قابل چاپ را از اسکن‌های خود تنها با چند کلیک طراحی کند. و اما اصلی ‌ترین مزیت این اسکنر در مقایسه با سایر اسکنرهایی که مجهز به این برنامه است در مقرون به صرفه بودن آن است.

از آنجایی که اکثر اسکنرهای چینی تمرکز خود را روی سرعت اسکن بنا نهاده‌اند، این اسکنر با وجود چنین نرم‌افزار و برنامه‌هایی به سرعت جای خود را در این بازار پیدا کرده است.

 

اسکن کامل فک

با استفاده از این اسکنر می‌توان اسکن کامل فک را در عرض ۳۰ تا ۳۵ ثانیه انجام داد. علاوه بر فک، اسکن سایر نواحی همچون نواحی فاقد دندان آزمایش شد که در همه‌ی موارد فرآیند اسکن به خوبی پیش رفت.

پرسش‌های پرتکرار

از مزایای اسکنر داخل دهانی Shining 3D Aoralscan 3 نسبت به مدل‌‌های پیشین چیست؟

✔ از نقاط قوت این اسکنر نسبت به مدل‌های پیشین می‌توان به نرم‌افزارهای خوب و کاربردی، دقت، سرعت و قیمت مقرون به صرفه‌ی آن اشاره کرد.

فرمت فایل خروجی اسکنر داخل دهانی Aoralscan 3 چیست؟

✔  امکان ارسال اسکن در چندین فرمت از جمله stl، obj، ply و exocad برای این اسکنر فراهم است.

دقت اسکنر سه بعدی Aoralscan 3 چقدر است؟

✔ در مورد دقت این اسکنر، همانند سایر اسکنرهای جدیدی که وجود دارد دیتای کاملی در دسترس نیست. اما در اسکن و آماده‌سازی چندین نمونه دندان با اسکنرهای مختلف، هیچ انحراف قابل توجهی مشاهده نشد. اگرچه این اسکنرها جزئیات کمتری ارائه می‌دهند اما اسکن تاج دندان و پل بدون هیچ مشکلی قابل انجام است.  عمق اسکن ۲۲ میلی‌متر بوده که برای اسکن فضاهای باریک یا عمیق بسیار موثر است.

قیمت اسکنر داخل دهانی Aoralscan 3  چقدر است؟

✔ اسکنر Aoralscan 3 یکی از مقرون به‌صرفه‌ترین اسکنرهای داخل دهانی چینی‌ است که با قیمت زیر ۱۱۰۰۰ دلار آمریکا عرضه شده

ویدئوها

جدول مشخصات فنی

وزن 240 گرم
ابعاد 281 × 33 × 46 میلی‌متر
عمق میدان

-2-20 mm from exit surface of tip

بیشینه میدان دید

Standard scanner tip: 16mm×12mm×22mm; Mini scanner tip: 12mm×9mm×22mm

نحوه انتقال فایل

USB 3.0

مشخصات فنی کامپیوتر مورد نیاز

60 Hz or higher; I/O Ports: More than 2 Type-A USB 3.0 (or higher) ports

سبد خرید
اسکنر سه بعدی داخل دهانی دندانپزشکی و دندانسازی باسیم شاینینگ shining 3d aoralscan 3 wired

Shining3D Aoralscan 3

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.