Shining3D EinScan Pro Plus

آشنایی بیشتر با محصول

اسکنر سه بعدی دستی +Shining3D EinScanPro اولین‌بار در سال ۲۰۱۷ رونمایی شد که خود مدل ارتقایافته‌ی اسکنر سه بعدی EinScan Pro است که در سال قبل آن به بازار عرضه شده بود. هرچند که اسکنر سه بعدی EinScan Pro هم یک اسکنر نسبتاْ کامل برای حرفه‌ای‌های مهندسی معکوس بود، ولی کمپانی Shining3D ویژگی‌هایی را به اسکنر سه بعدی +EinScanPro افزود تا نظر طیف بیشتری از مشتری‌هایش را جلب کند. از جمله‌ی این ویژگی‌ها می‌توان به حالت اسکن سه بعدی HD، سرعت اسکن بالاتر و همچنین سطح بزرگتر قابل اسکن در هر شات اشاره کرد.

 

اسکنر سه بعدی حرفه ای shining einscan
 

بررسی ویژگی‌های فنی اسکنر سه بعدی +EinScanPro

کمپانی سازنده‌ی این اسکنر سه بعدی حرفه‌ای، شاینینگ، ادعا دارد که این اسکنر نه تنها همه‌ی توانایی‌های سَلَف خود، EinScan Pro، را به همراه دارد بلکه از سرعت و راحتی بیشتری در فرآیند اسکن سه بعدی برخوردار است.

در اسکنر +EinScanPro سعی شده تا در حالت اسکن سه بعدی دستی بتوان از سرعت بیشتری در عین ثبت جزئیات برخوردار شد. اسکنر سه بعدی +EinScanPro این توانایی را به لطف برخورداری از دوربین HD به دست آورده است. این دوربین HD توانایی تاباندن ۱۰۰ خط اطلاعت نوری مختص فرآیند اسکن را دارد. +Shining3D EinScanPro توانایی ثبت ۵۵۰ هزار نقطه در ثانیه را دارد که یعنی سرعت اسکن سه بعدی آن به بیش از ۷.۶ برابر اسکنر سه بعدی EinScan Pro می‌رسد!

 

مقایسه اسکنر سه بعدی +EinScanPro و EinScanPro

 

همچنین ویژگی دیگری که +Pro در آن نسبت به Pro برتری پیدا کرده، سطح وسیع‌تر اسکن در هر مرتبه از پردازش اطلاعات است. اسکنر سه بعدی +EinScanPro توانایی این را دارد که در یک قاب واحد(Single Frame) سطحی به ابعاد ۱۷۰*۳۳۰ میلی‌متر را اسکن کند که موجب می‌شود سرعت اسکن سه بعدی و بهینگی این فرآیند به طور قابل ملاحظه‌ای افزایشی یابد.

+EinScanPro برای استفاده کامل از قابلیت اسکن سه بعدی HD از استیکرهایی بهره می‌برد که باید توسط اپراتور اسکنر و بر روی سوژه چسبانده شوند. در هر لحظه از فرآیند اسکن باید حداقل ۴ استیکر در معرض دید دوربین HD این اسکنر سه بعدی قرار بگیرد.

اگر قصد داشته باشید اشیاء بزرگ را با سرعت بیشتر و بدون چسباندن استیکر بر رویشان اسکن سه بعدی کنید، می‌توانید از دقت ۰.۱ میلی‌متری دوربین HD اسکنر +Pro صرف‌نظر کنید و فرآیند اسکن سه بعدی را در حالت دستی سریع (Handheld Rapid Scan Mode) انجام دهید. در این حالت اسکنر سه بعدی +EinScanPro دقتی برابر با ۰.۳ میلی‌متر را به شما ارائه می‌دهد.

 

لوازم جانبی اسکنر صنعتی +Shining3D EinScanPro

اسکنر سه بعدی +EinScanPro دارای چند افزونه‌ی همراه است که نصب و راه‌اندازی آن‌ها اختیاری است و عدم استفاده از آن‌ها مشکلی در فرآیند اصلی این دستگاه ایجاد نمی‌کند. این ابزارها کمک می‌کنند تا +EinScanPro حتی از یک اسکنر سه بعدی صنعتی دستی هم فراتر رود و کاربردهای دیگری هم پیدا کند.

به عنوان نمونه، یک میز چرخنده و یک سه‌پایه از ابزارهایی هستند که می‌توان در کنار اسکنر اصلی تهیه کرد. این دو ابزار کمک می‌کنند تا بتوان اشیاء کوچک و یا پیچیده را بهتر و دقیق‌تر اسکن سه بعدی کرد. ناگفته نماند که در نرم‌افزار این اسکنر، حالت اسکن سه بعدی ثابت(Fixed Scan Mode) هم در نظر گرفته شده است که اپراتور باید در هنگام استفاده از سه‌پایه و میز چرخنده، نرم‌افزار را بر روی این حالت تنظیم کند.

اسکنر سه بعدی رنگی بافت چهره بدن مجسمه

از ابزارهای دیگر اختیاری که می‌توان همراه با این اسکنر استفاده کرد، پک اسکن سه بعدی رنگی(Color Pack) است. استفاده‌ی همزمان این افزونه با اسکنر سه بعدی +EinScanPro قابلیت اسکن کامل رنگ و بافت(Texture) شی را به دیگر قابلیت‌های +Pro اضافه می‌کند. اگر به ثبت بافت و رنگ اشیاء در فرآیند اسکن سه بعدی نیازی ندارید و تنها اسکن هندسه‌ی قطعه برای شما اهمیت دارد، تهیه‌ی این افزونه پیشنهاد نمی‌شود.

 

اسکنر سه بعدی +Shining3D EinScanProاسکنر سه بعدی +Shining3D EinScanPro

 

 

 

 

اسکنر سه بعدی +Shining3D EinScanPro

اسکنر سه بعدی حرفه ای اسکنر سه بعدی صنعتی

افزونه رنگی اسکنر سه بعدی شاینینگ این اسکن اسکنر سه بعدی صنعتی


 

 پرسش‌های پرتکرار در مورد EinScan Pro Plus 

 

 آیا «شاینینگ اِین‌اسکن پرو» یک اسکنر سه بعدی حرفه‌ای و صنعتی است؟ (is Einscan Pro Plus Industrial 3D Scanner?)

 بله. این اسکنر یک اسکنر صنعتی و حرفه‌ای است که می‌تواند در کاربردهای بسیار متنوعی استفاده شود.

 کاربرد اسکنر سه بعدی «شاینینگ اِین‌اسکن پرو» چیست؟ (Einscan Pro Plus Applications)

 از این دستگاه برای کاربردهایی چون اسکن سه بعدی قطعات صنعتی، چوب و مبلمان، قالب‌های صنعتی و جتی در حوزه‌های هنری و مجسمه می‌توان استفاده کرد

 دقت اسکنر سه بعدی «شاینینگ اِین‌اسکن پرو» چقدر است؟ (Einscan Pro Plus Accuracy)

 اسکنر سه بعدی «شاینینگ اِین‌اسکن پرو» چهار حالت مختلف برای اسکن سه بعدی دارد. این چهار حالت عبارتند از ا«اسکن دستی اچ‌دی»، «اسکن دستی سریع»، «اسکن اتوماتیک» و «اسکن ثابت» که در کدام از این چهار حالت به ترتیب دقت‌های ۱۰۰، ۳۰۰، ۵۰ و ۵۰ میکرومتر قابل دستیابی است.

 (Shining3D Einscan Pro+ Output Files) فرمت فایل خروجی این اسکنر سه بعدی چیست؟

 OBJ, STL, ASC, PLY

قیمت اسکنر شاینینیگ «Einscan Pro Plus» چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت روز اسکنر سه بعدی «Einscan Pro Plus» با ما تماس بگیرید.

جدول مشخصات فنی

وزن 830 گرم
ابعاد 156 × 48 × 248 میلی‌متر
مدهای اسکن

Fixed Scan with Turntable, Fixed Scan without Turntable, Handheld HD Scan, Handheld Rapid Scan

دقت هر شات

0.05mm (Fixed Scan with Turnable), 0.05mm (Fixed Scan without Turnable), 0.1mm (Handheld HD Scan Mode), 0.3mm (Handheld Rapid Scan)

منبع نور

White Light LED

سرعت اسکن

500000pps

رزولوشن اسکن

0.2-3mm

فرمت فایل‌های خروجی

ASC, OBJ, PLY, STL

افزودنی‌ها

, ,

سیستم عامل

Windows

ابعاد بسته‌بندی

494x362x142mm

سبد خرید

Shining3D EinScan Pro Plus

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.